• Lorem ipsum dolor sit amet
  • Nam a rutrum arcu

Midea to wiodący producent urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. W ofercie firmy znajdują się urządzenia chłodnicze, jak chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki, zamrażarki, chłodziarki do wina, inne sprzęty AGD, klimatyzatory. Na całym świecie co roku Midea otrzymuje kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach designerskich, jak np. Reddot, iF czy Good Design Award

Celem firmy jest zapewnianie klientom na całym świecie przyjaznych rozwiązań do ich domów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że chwile spędzone w domu są jeszcze cenniejsze. Dążymy do perfekcji, dlatego nieustannie rozwijamy nasze produkty i pracujemy nad nowymi technologiami i rozwiązaniami. Chcemy, by nasz produkty czyniły życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Nasze motto brzmi: „Midea – Mój ideał”.

Grupa Midea

Midea powstała w 1968 r. w Guangdong w Chinach. Współcześnie firma posiada ponad 200 oddziałów, ponad 60 biur na całym świecie, 12 biznesowych centrów strategicznych i jest głównym udziałowcem zajmującego produkcją robotów przemysłowych i systemów automatyki przemysłowej KUKA. Klientami Midei są miliony użytkowników na całym świecie. Globalnie firma zatrudnia ponad 130 tys. osób. Midea jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Shenzhen.

Grupa Midea to wiodąca światowa grupa technologiczna w elektronice użytkowej, systemach klimatyzacyjnych, robotyce, automatycznych systemach przemysłowych i inteligentnych łańcuchach dostaw. Midea oferuje zróżnicowane produkty obejmujące urządzenia kuchenne, chłodnictwo, pralnictwo, małe AGD, systemy klimatyzacji do zastosowań komercyjnych oraz indywidualnych, systemy wentylacji.

Historia

1968

powstanie Grupy Midea

1980

firma rozpoczyna produkcję wentylatorów elektrycznych, wchodząc w segment AGD

1981

zastrzeżenie znaku towarowego Midea

1985

rozpoczęcie produkcji klimatyzatorów

1990

rozpoczęcie współpracy z Toshibą

1993

firma Midea Electric zaczyna być notowana na giełdzie papierów wartościowych w Shenzen

2001

Midea rozpoczyna produkcję kuchenek mikrofalowych, zmywarek, klimatyzacji VRF

2004

początek rozwoju oferty w segmencie chłodnictwa i pralnictwa

2007

otwarcie pierwszego zagranicznego parku technologicznego Midea w Wietnamie

2014

roczny obrót firmy przekracza 23 miliardy dolarów, z czego 1/3 stanowi sprzedaż eksportowa

2016

Midea jako pierwszy chiński producent AGD trafia na listę Global Fortune 500

2018

Midea jest największym na świecie pod względem obrotu producentem AGD

2021

Midea otrzymała Medal Odkrycia roku w Ogólnopolskim Konkursie Laur Klienta 2021 w kategorii jakość i innowacyjność produktów AGD.

Nasi klienci

zapisz się do newslettera